Za zrodem Studia Malíská stojí MgA. Lenka Sárová Malíská, která je jak malířkou, tak designérkou porcelánu, říká, že malba a porcelánová tvorba se velmi dobře doplňují. Tvorba autorského designu porcelánu, nejušlechtilejšího keramického materiálu, představuje výzvu, a to je to, co má autorka ráda. Ohledně porcelánu stále hledá nové možnosti a stále se rozvíjí. Porcelán je mnohem technicky náročnější než keramika. Lenka S.
Malíská ale potřebuje posouvat limity. Od dětství měla blízko k výtvarnému umění a chtěla být malířkou. Koneckonců není divu, protože oba její rodiče pracovali a pracují v oboru. Sama autorka sice vystudovala SPŠ keramickou a Fakultu umění a designu na UJEP, i tak však stále čerpá z mnohaletých, cenných zkušeností a poznatků svých rodičů Anny a Miroslava Malíských.
Vlastní ateliér? I když se toto téma jevilo logicky, tehdejší finanční situace nebyla příznivá. Ale kde je dobrá vůle, tam se dílo podaří. Tak se i stalo, i když to stálo mimo jiné i velmi mnoho sil a energie.
Roku 2007 proběhla kolaudace ateliéru. Zní to jako pohádka. Ale není dobré pohádky bez zápletek a překážek v cestě. Po určitém čase vyšlo najevo, že za stávající situace se v Karlových Varech se studio neuživí. Kupní sílu bylo nutné hledat i v Praze a v Německu.
"Porcelán s vtipem a duší" – tak zní krédo Studia Malíská, jehož tvorba se odlišuje od jiných a nese v sobě unikátní, nezaměnitelný rukopis. Velkou roli hraje třeba inspirace přírodou, příznačné jednoduché tvary i dekory, stylizace a vtip. Stále vznikají nové kousky, které je možné z porcelánu vyrobit. Autorka vytváří předměty, které se jí samotné líbí, užívá je v domácnosti. I porcelánové šperky zkouší nejprve sama na sobě.
Však také v ateliéru, který vede, pracuje vlastníma rukama.